ارزهای دیجیتال یکی از بهترین بازارهای مالی می‌باشد که به راحتی می‌توان در آن درآمد کسب کنید. برای این که بتوانید به راحتی در این بازار به کسب درآمد بپردازید، باید با بخش‌های مختلف آن آشنا شوید. آموزش ابتدایی ترید ارز دیجیتال یکی از همین مسائلی است که هر تریدری باید با آن آشنا باشد. از این رو با آموزش ترید کردن ارز دیجیتال به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که باید بر روی چه ارزی سرمایه‌گذاری کنید. همچنین با آموزش ترید کردن ارز دیجیتال رایگان با مفهوم ترید کردن و این که چگونه می‌توانید به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید، اشنا می‌شوید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به اموزش ابتدایی ترید ارز دیجیتال بپردازیم و نحوه ترید کردن را به شما عزیزان بیاموزیم.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟

پیش از پرداختن به آموزش حرفه ای ترید ارز دیجیتال بهتر است بدانید که ارز دیجیتال چیست. ارز دیجیتال به آن دسته از دارایی‌هایی گفته می‌شود که ماهیتی فیزیکی ندارد. عموماً این گونه از دارایی‌های دیجیتال ارزش زیادی دارند که برخی از افراد با خرید آن‌ها یک شبه پوادار شدند. ارزهای دیجیتال را می‌توان به راحتی در هر کشوری استفاده کرد و آن را به پول رایج آن کشور تبدیل کرد. نحوه خرید ارز دیجیتال به این صورت می‌باشد که شما از طریق صرافی‌ها می‌توانید به خرید انواع ارزهای دیجیتال بپردازید.

یکی از ارزهای دیجیتالی که سبب محبوبیت این بازار شده است، بیت کوین می‌باشد. امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که با بازار ارزهای دیجیتال غریبه باشد، اما اسم این رمزارز را نشناسد. صرافی‌های زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها ارز دیجیتال تهیه کنید، یکی از این صرافی‌ها، صرافی بایننس می‌باشد. اگر بلد نمی‌باشید که چگونه در صرافی خرید و فروش کنید، مقاله آموزش صرافی را مطالعه کنید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید ارز دیجیتال چیست

ترید کردن(Trade) کلمه‌ای است که بیشترین استفاده را در دنیای بازارهای مالی را دارد. به طور کلی هدف از آموزش ترید کردن ارز دیجیتال، کسب سود از این بازار پر نوسان می‌باشد. از این رو برای این که بتوانید در این بازار کسب درآمد کنید، باید برای خود استراتژی تریدی انتخاب کنید. استراتژی ترید هر شخص با دیگری متفاوت می‌باشد و بسته به نیاز و حجم معاملات هر شخص متفاوت می‌باشد. صرافی‌های ارزهای دیجیتال با ارائه تخفیفات و ویژگی‌های منحصر به فردی نحوه ترید کردن ارز دیجیتال را برای هر فردی آسان کرده است. آموزش صرافی برای آن دسته از عزیزانی که در کار با صرافی‌ها مشکل دارند، بسیار مفید می‌باشد و به راحتی می‌توانند به خرید کردن در صرافی بپردازند. برای خرید ارز دیجیتال، شما نیاز دارید که اول از همه دوره اموزش ارز دیجیتال را گذرانده باشید و سپس کیف پول دیجیتالی برای خود تهیه کنید.

چه ارزی برای سرمایه گذاری مناسب است؟

چه ارزی برای سرمایه گذاری مناسب است

در این بخش از آموزش ترید کردن ارز دیجیتال قصد داریم نحوه انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای ترید را توضیح دهیم. برای این که ارز دیجیتالی را انتخاب کنید، باید به چند نکته توجه کنید. 1. تیم سازنده آن کیست؟ 2. ارز دیجیتال مورد نظر وایت پیپر دارد؟ 3. آینده و تاریخچه آن چیست؟ این 3 مورد برای اینکه بتوانید ارز دیجیتالی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید، بسیار مفید و کمک کننده می‌باشد. البته در صرافی‌های دیجیتال، لیستی از بهترین ارزهای دیجیتال به نمایش گذاشته می‌شود، به عنوان مثال در صرافی بایننس لیستی از بهریتن ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری قرار دارد. با مطالعه مقاله آموزش صرافی بایننس با این صرافی و بخش‌های آن بیشتر آشنا شوید. گفتن این که چه ارزی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌‍گذاری می‌باشد، آسان نمی‌باشد، چرا که هر شخص با توجه به علایق خود رمزارزی را بر می‌گزیند. شاید شخصی ارز شیبا را به عنوان بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بداند و شاید شخص دیگری بیت کوین.

مزایا و معایب ارز دیجیتال

مزایا و معایب ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال از آنجایی که نوسانات بالایی دارند و اتفاقاتی که در دنیا رخ می‌دهد بر روی قیمت آن‌ها تاثیر دارد، بررسی مزایا و معایب آن خالی از لطف نمی‌باشد.

مزایا

  • قابلیت ترید کردن ارزهای دیجیتال در هر ساعتی از شبانه روز
  • نوسانات شدید و سودهای کلان

معایب

  • نوسانات شدید و ضررهای کلان
  • امکان از دست دادن سرمایه افراد تازه کار

استراتژی ترید

استراتژی ترید

شاید اصلی ترین بخش در آموزش ترید کردن ارز دیجیتال رایگان، انتخاب استراتژی ترید می‌باشد. افرادی که قصد درآمد از بازار ارزهای دیجیتال را دارند، باید استراتژی تریدی برای خود طراحی کنند. نمی‌توانید هیچ استراتژی تریدی را پیدا کنید که همیشه جوابگو بازار ارزهای دیجیتال باشد. همچنین این مهم نمی‌باشد که شما از چه استراتژی تریدی استفاده می‌کنید، داشتن استراتژی بسیار مهم می‌باشد. از این رو استراتژی ترید به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیریرد بر روی چه ارزی سرمایه‌گذاری کنید و زمان ورود و خروج از بازار را بفهمید. یکی از مفاهیمی که باید در استراتژی خود قرار بدهید، نحوه نوسان گیری ارز دیجیتال می‌باشد. چزا که تا حدودی می‌توانید آینده بازار ارزهای دیجیتال را پیش بینی کنید و به راحتی در آن کسب درآمد کنید.

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ارزهای دیجیتال را می‌توانید از صرافی‌های دیجیتال خریداری کنید. صرافی‌های داخلی برای آن دسته از کسانی که قصد خرید و و فروش ارزهای دیجیتال با زیال را دارند بسیار مناسب می‌باشد. صرافی‌های ایرانی نیز به اندازه صرافی‌های خارجی قوی و ایمن می‌باشند و به راحتی می‌توانید در آن‌ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. در ادامه قصد داریم به آموزش حرفه ای ترید ارز دیجیتال در صرافی خارجی و داخلی به صورت جداگانه بپردازیم.

آموزش ترید ارز دیجیتال در صرافی خارجی

آموزش ترید ارز دیجیتال در صرافی خارجی

صرافی‌های خارجی از لحاظ امنیت و تعداد ارزهای دیجیتال و همچنین ویژگی‌های منحصر فردی که در اخیتار کاربران خود قرار می‌دهند از طرافداران بسیار زیادی برخوردارند. صرافی‌های خارجی با ایجاد ویژگی استفاده از اهرم و لوریج در معاملات، نسبت به صرافی‌های ایرانی برتری دارد. البته اغلب صرافی‌های خارجی اجازه فعالیت به کاربران ایرانی نمی‌دهند و برای ساخت حساب در آن‌ها باید از v-PN استفاده نمایید. به عنوان مثال صرافی بایننس که به عنوان بزرگترین صرافی خارجی شناخته می‌شود، فعالیت کاربران ایرانی را در این صرافی غیر مجاز می‌داند. از این رو برای خرید و فروش در صرافی‌های خارجی به برنامه‌های تغییر آی پی نیاز دارید.

نحوه شازژ حساب در صرافی های خارجی

برای این که بتوانید حساب خود را در صرافی‌های خارجی کنید باید مراحل زیر را انجام دهید. در ابتدا باید نسبت به ایجاد حساب در صرافی‌های ایرانی اقدام کنید، چرا که صرافی‌های خارجی بانکداری ایران را قبول ندارند. پس از ایجاد حساب در صرافی‌های ایرانی باید به خرید ارز دیجیتال بپردازید و پس از خریداری آن را به کیف پول خود منتقل کنید. پس از انتقال به کیف پول، ارز دیجیتال تتر را به یکی از صرافی‌های خارجی منتقل کنید. اگر با نحوه انتقال ارز از صرافی ایرانی به  صرافی خارجی مشکل دارید، مقاله نحوه انتقال ارز از نوبیتکس به بایننس را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که در انجام هر کدام یک از این مراحل شما موظف به پرداخت کارمزد شبکه بلاک چین می‌باشید.

آموزش برداشت از صرافی خارجی

صرافی‌ها مکانی مناسب برای نگهداری داده‌های دیچیتال شما نمی‌باشد. چراکه صرافی‌های دیجیتال عموماً مورد حمله سایبری و هک قرار می‌گیرند و ممکن است شما دارایی‌های خود را از دست بدهید. از این بهتر است که دارایی‌های خود از صرافی به کیف پول خود منتقل کنید. نحوه انتقال به این صورت می‌باشد که بر روی کلمه WithDraw کلیک کنید و در آنجا آدرس کیف پول خود را وارد کنید. سپس بر روی گزینه ارسال کلیک کنید تا دارایی‌های شما در جایی مطمءن نگهداری شود.

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال در صرافی ایرانی

آموزش ترید کردن ارز دیجیتال در صرافی ایرانی

صرافی‌های ایرانی بهترین گزینه برای کسانی است که حوصله ترید کردن در صرافی‌های خارجی را ندارند. ترید کردن در صرافی‌های ایرانی تنها با گذراندن چند مرحله ساده انجام می‌شود و می‌توایند به ترید کردن مشغو.ل شوید. خرید ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی از طریق ریال انجام می‌شود و به راحتی می‌توانید بانک خود را به آ‌ن‌ها متصل کنید. تنها کاری که باید برای شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی انجام دهید، مسئله احراز هویت می‌باشد. پس از این که احراز هویت خود را کاملاً انجام دادید به راحتی می‌توایند در صرافی‌های ایرانی ترید کنید.

پیج اینستاگرام محمد فاموریان

جمع بندی

ترید کردن در بازار ارزهای دیجیتال کار چندان آسانی نمی‌باشد و با نداشتن دانش کافی، سرمایه خود را به راحتی از دست خواهید داد. از این رو آموزش ترید ارز دیجیتال رایگان برای کسانی که واقعاً قصد درآمد از این بازار را دارند بسیار مفید می‌باشد. چرا که این دوره رایگان می‌باشد و با مطالعه آن می‌توانید در صرافی‌های ایرانی و خارجی به ترید کردن مشغول شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *