در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 بپردازیم. ارز دیجیتال پول دیجیتالی است که توسط یک سیستم مرکزی مانند دولت مدیریت نمی شود. در عوض، با تکیه بر فناوری بلاک چین فعالیت میکنید به عنوان یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال می توان به بیت کوین اشاره کرد. همانطور که بازار  ارز دیجیتال در وال استریت برای معامله و سرمایه گذاری روز به روز جذابیت بیشتری پیدا می کند، گزینه های بیشتری از انواع ارز دیجیتال در دسترس قرار می گیرند. در حال حاضر بیش از 5000 ارز دیجیتال در بازار وجود دارد.

در حالی که می توانید از ارز دیجیتال برای خرید استفاده کنید، اکثر مردم آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت در نظر می گیرند. با این حال، نوسانات، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را خطرناک می‌کند، بنابراین مهم است که قبل از خرید بدانید که در چه چیزی سرمایه گذاری میکنید. در این جا به هشت مورد از برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری می پردازیم.

برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، اولین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، بیت کوین است. در ادامه به معرفی و برسی این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

برترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری، بیت کوین (BTC)

بیت کوین یکی از قدیمی ترین ارز های موچود در بازار ارزهای دیجیتال است و حتی با وجود هزاران ارز دیجیتال دیگر در بازار، بیت کوین همچنان بیش از 43 درصد از ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

محبوبیت بیت‌کوین

بسیاری از کسب و کارها در حال حاضر بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت می پذیرند که همین ویژگی، بیت کوین را به یک سرمایه گذاری هوشمند تبدیل می کند. به عنوان مثال، شما میتوانید در ویزا کارت با بیت کوین تراکنش انجام دهید. علاوه بر این، تسلا در ماه فوریه اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار در ارز دیجیتال بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و برای مدتی، شرکت تسلا بیت کوین را به عنوان شیوه ای از پرداخت برای خودروهای خود پذیرفت.

خطرات سرمایه گذاری در بیت کوین

ارز بیت کوین تمایل به نوسانات زیادی دارد. ممکن است در طول هر ماه شاهد افزایش یا کاهش چشم گیر قیمت آن باشید. اگر تحمل ریسک نوسانات شدید را ندارید، ممکن است بخواهید از بیت کوین اجتناب کنید. در غیر این صورت، تا زمانی که به خاطر داشته باشید که ارز دیجیتال می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت هوشمندانه باشد، این نوسانات نباید خیلی نگران کننده باشند. دلیل دیگر برای تجدید نظر در سرمایه گذاری در بیت کوین قیمت آن است. یک بیت کوین بیش از 60.000دلار قیمت دارد و شما برای سرمایه گذاری کمتر از این قیمت مجبور به خرید بیت کوین به صورت کسری هستید که این یکی از نکات منفی سرمایه گذاری در بیت کوین است .

پس از آشنایی با بیت کوین نوبت به بررسی دومین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری یعنی اتریوم میرسیم.

اتریوم (ETH)

اتریوم تفاوت های زیادی را با بیت کوین دارد. چرا که اتریوم فقط یک ارز دیجیتال نیست بلکه شبکه ای است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از شبکه اتریوم، ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند. در حالی که اتریوم از نظر ارزش بسیار عقب تر از بیت کوین است، اما از سایر رقبای خود بسیار جلوتر است. در سال های بعد از عرضه اتریوم ارزهای دیجیتال بسیاری به بازار عرضه شد، اما به دلیل فناوری منحصربه‌فرد اتریوم جایگاهش در بازار همچنان رو به پیشرفت است.

خطرات سرمایه گذاری در اتریوم

در حالی که اتریوم از فناوری بلاک چین استفاده می کند، اما تنها یک “خط” برای انجام تراکنش ها دارد. که این خود می تواند منجر به طولانی تر شدن یش از حد شبکه در زمان پردازش تراکنش ها شود. و همچنین در سال 2016، یک هکر با استفاده از نقص امنیتی، منجر به از دست رفتن بیش از 50 میلیون دلار اتریوم شد.

پس از آشنایی با اتریوم نوبت به بررسی سومین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری یعنی بایننس کوین میرسیم.

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین یکی از معدود ارزهای دیجیتال است که پس از سال 2017 به اوج خود رسیده است. در سال2007، بازار روندی صعودی داشت و قیمت تمام ارزهای دیجیتال در آن افزایش یافت اما بایننس کوین قبل از سقوط و کاهش ارزش به اوج خود رسید. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال، بایننس کوین پس از سال 2017 روند صعودی آهسته اما ثابتی را ادامه داد. بایننس کوین به دلیل عملکرد خوب خود ثابت کرده که یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ثبات تر است و خطرات کمتری دارد.

خطرات سرمایه گذاری در بایننس کوین

چیزی که بایننس کوین را از رقبای خود متمایز می کند این است که توسط یک شرکت به جای گروهی از توسعه دهندگان فناوری ایجاد شده است. اگرچه تعهد بایننس کوین به حفظ یک بلاک چین قوی باعث جلب نظر بسیاری از بدبینان شده است، اما برخی از سرمایه گذاران همچنان نسبت به این ارز دیجیتال و مسائل امنیتی احتمالی آن نگران هستند و این ارزدیجیتال را مناسب برای سرمایه گذاری نمیدانند.

پس از آشنایی با بایننس کوین نوبت به بررسی چهارمین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری یعنی کاردانو میرسیم.

کاردانو (ADA)

شبکه کاردانو ردپای کوچکتری دارد که به دلایل مختلفی برای سرمایه گذاران جذاب است. برای تکمیل تراکنش با کاردانو نسبت به شبکه بزرگتری مانند بیت کوین انرژی کمتری نیاز است. این بدان معنی است که معاملات سریعتر و ارزان تر هستند.علاوه بر این کاردانو به طور مداوم توسعه خود را بهبود می بخشد تا از هکرها جلوتر بماند و به همین خاطر ادعا می کند که سازگارتر و ایمن تر است.

خطرات سرمایه گذاری در کاردانو

حتی با داشتن یک شبکه بهتر، کاردانو ممکن است نتواند با ارزهای دیجیتال بزرگتر رقابت کند.عامه پسند نبودن و یا نرخ پذیرش پایین این ارز به معنای کاهش سرعت توسعه آن است. این برای اکثر سرمایه‌گذاران و معامله گرانی که می‌خواهند ارز دیجیتالی با نرخ پذیرش بالا داشته باشند، جذاب نیست. این پلتفرم برنامه‌های بزرگی دارد، اما تردیدهایی در مورد اینکه آیا می‌تواند به این پتانسیل عمل کند یا خیر وجود دارد.

پس از آشنایی با کاردانو نوبت به بررسی پنجمین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، یعنی ریپل میرسیم.

ریپل (XRP)

ریپل توسط بنیانگذاران شرکت پرداخت دیجیتال ریپل ایجاد شده است. اینشرکت به عنوان یک سیستم همانند پی پال رمزنگاری عمل می کند و امکان تبادل بین ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات را فراهم می کند. ریپل سرمایه گذاری زیادی در پروژه های توکن غیرقابل تعویض دارد که از XRP Ledger که یک بلاک چین عمومی است استفاده می کند. طبق گفته Inside Bitcoins، این سرمایه گذاری نشان می دهد که ریپل خود را به عنوان یکی دیگر از ارزهای «قاتل اتریوم» معرفی می کند.

خطرات سرمایه گذاری در ریپل

در دسامبر 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی را علیه ریپل و دو تن از مدیران آن تنظیم کرد و مدعی شد که آنها مقررات ثبت قانون اوراق بهادار سال 1933 را با جمع آوری بیش از 1 میلیارد دلار از طریق عرضه اوراق بهادار دارایی دیجیتال ثبت نشده، نقض کرده اند. این مفهوم که ریپل یک امنیت است، نه یک ارز، می تواند عواقبی را نه تنها برای ریپل، بلکه برای سایر ارزهای دیجیتال نیز داشته باشد.

پس از آشنایی با ریپل نوبت به بررسی ششمین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، یعنی دوج کوین میرسیم.

دوج کوین (DOGE)

دوج کوین به عنوان یک الگوی رفتاری جذاب با نماد سگ شیبا شروع شد، اما این روزها قیمت آن رشد بسیار زایدی داشته است. فاکس بیزنس گزارش داد که ایلان ماسک و مارک کوبان سرمایه گذاران بزرگ دوج کوین هستند و ماسک دوج کوین را یکی از «سه دارایی معنی دار» می داند که او علاوه بر شرکتش، مالک دوج کویین نیز است.

خطرات سرمایه گذاری در دوج کوین

ثابت شده است که قیمت‌های دوج کوین در برابر تبلیغات بسیار آسیب‌پذیر هستند به عنوان مثال، سکه دوج در هنگام حضور ماسک در ماه مه در برنامه «شنبه شب زنده» دامپ شد، زمانی که ماسک آن را «هیجان» نامید. برخلاف عرضه محدود بیت کوین، هیچ محدودیتی برای میزان استخراج دوج کوین وجود ندارد.

مقاله پیشنهادی: آموزش ارز دیجیتال

پس از آشنایی با ریپل نوبت به بررسی هفتمین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، یعنی پولکادوت میرسیم.

پولکادوت (DOT)

پولکادوت توسط رهبران اتریوم ایجاد شد که جدا شدند تا ارز دیجیتال خود را با یک شبکه بهتر تشکیل دهند. به جای داشتن یک “خط” واحد برای تکمیل تراکنش ها، پولکادوت چندین خط دارد.

این ارز دیجیتال برای پاداش دادن به سرمایه گذاران واقعی و حذف افرادی که فقط برای کسب درآمد سریع معامله می کنند طراحی شده است. سرمایه گذارانی که در این پلتفرم مشغول هستند نیز به تصمیم گیری در مورد موارد زیر کمک می کنند:

  1. هزینه های شبکه
  2. ارتقاء شبکه
  3. ایجاد یا حذف پاراچین

خطرات سرمایه گذاری در پولکادوت

بنیانگذار پولکادوت، گاوین وود، اولین بار این ارز دیجیتال را از طریق کاغذ سفید در سال 2016 معرفی کرد. راه اندازی آن در سال 2020 انجام شد. با چنین سابقه کوتاهی، پولکادوت سابقه ای برای مقایسه ندارد و آن را به یک سرمایه گذاری پرخطرتر برای خریداران تبدیل می کند.

پس از آشنایی با پولکادوت نوبت به بررسی هستمین ارز دیجیتال در لیست برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری، یعنی چین لینک میرسیم.

چین لینک (LINK)

چین لینک به دلایل مختلفی از جمله قیمت مقرون به صرفه آن برای سرمایه گذاران جذاب است. همچنین ثابت کرده است که می تواند ارزش آن را افزایش دهد و هنوز فضای زیادی برای رشد دارد.

یکی دیگر از ویژگی های خوب چین لینک در دسترس بودن آن است. به طوری که برای خرید یا فروش چین لینک میتوانید از اکثر صرافی ها استفاده کنید و نیاز به جست و جو و پیدا کردن صرافی خاص برای معاله چین لینک ندارید.

خطرات سرمایه گذاری در چین لینک

در حالی که چین لینک  هنوز بالاتر از هزاران ارز دیجیتال دیگر است، اما حجم و ارزش بازار کمتری نسبت به ارزهای دیجیتال دیگر دارد.

پیج اینستاگرام محمد فاموریان

کلام آخر در مورد برترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021

بدون ادامه کسب اطلاعات در مورد بازار، به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بسنده نکنید. یک ارز دیجیتال جدید می تواند به راحتی از بقیه سبقت گرفته و به عنوان یک رهبر بالاتر از سایر پلتفرم ها ظاهر شود. به عنوان یک سرمایه گذار، هوشمندانه ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در جریان اتفاقات بازار باشید.شما می تواننید برای دریافت بهترین استراتژی های معاملاتی در بازار های ارز دیجیتال از دوره هوش ارزدیجیتال محمد فاموریان استفاده کنید تا علاوه به کسب اطلاعات آموزش های زیادی در مورد بازار ارز های دیجیتال را در دسترس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *