در این نوشتار قصد داریم در مورد استراتژی معاملاتی scalping کمی صحبت کنیم. این نوع معاملات اسکالپینگ در طول روز انجام می‌شود که هدف معامله‌گر بدست آوردن سود جزئی می‌باشد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند بیشتر به دنبال کسب سودهای کوچک در بازار هستند، البته ضمن رعایت نسبت به سود و زیان است. در اصل استراتژی معاملاتی scalping یک نوع استراتژی معاملات محسوب می‌شود که در آن یک معامله‌گر از تغییراتی کمی که بر روی قیمت ارز دیجیتال، در بازه‌ زمانی کم ایجاد می‌شود بهره‌مند می‌شود. در این روش شما از سود تضمینی برخوردار هستید و حتی در صورتی که قیمت پیشنهادی تغییر نکند، مگر اینکه برخی از معامله‌گران علاقه‌مند به گرفتن قیمت‌های بازار باشند. عملکرد آن به این صورت است که بدون اینکه بر قیمت واقعی بازار تأثیربگذارد یک سهم را تبدیل به پول نقد می‌کند. همچنین توجه داشته باشید که اصولاً معاملات اسکالپینگ زمانی انجام می‌شود که مقدار زیادی سرمایه درگیر باشد.

اسکالپینگ چیست؟

اسکالپینگ چیست؟

معاملات اسکالپینگ یک نوع استراتژی معاملاتی محسوب می‌شود که در آن معامله‌گر در طول روز به دنبال سود خیلی کم، در حد چند درصد می‌باشد. بیشترین هدف یک اسکالپر کسب سودهای کوچک در بازار ارز دیجیتال است و از این رو خیلی از استراتژی‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای اسکالپ استفاده کنید.

مزایا و معایب استراتژی معاملات اسکالپینگ

با استفاده از این روش می‌توانید در معاملات خود سود بالایی به همراه داشته باشید و ضرر‌های احتمالی در معاملات خود را کاهش دهید.

مزایای معاملات اسکالپینگ

 1. افرادی که به نگهداری بلند مدت دارایی‌های دیجیتال خود علاقه‌ای ندارند با استفاده از این روش می‌توانند در طول روز به معامله کردن بپردازند.
 2. افراد مبتدی پس از فراگیری آموزش scalping و نوسان‌گیری برای بدست آوردن سودهای کوچک با کمترین ریسک، می‌توانند از این روش استفاده ببرند.
 3. همان‌طور که گفتیم به دلیل اینکه زمان معاملات اسکالپینگ کم می‌باشد از ریسک کمتری برخوردار می‌باشد.

معایب معاملات اسکالپینگ

 1. این روش برای افرادی که از مهارت ریاضی بسیار کم و سرعت عمل پایینی برخوردار می‌باشند توصیه نمی‌شود و در صورت استفاده از این روش ممکن است با شکست روبه‌رو شوند.
 2. همچنین این استراتژی بسیار مهم است زیرا شما باید به صورت لحظه‌ای قیمت‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بخوانید: استراتژی فارکس چیست

نکات مهم در اسکالپینگ

نکات مهم در اسکالپینگ

از این رو برای کسب موفقعیت در هر استراتژی مورد نظر خود بایستی تمامی نکات مربوط به آن را فرا گرفت تا به وسیله‌ی جمع‌آوری دانش یک مسیر سودآور را بدست آورید. همچنین معاملات اسکالپینگ نیز وابسته به همین موضوع هستند که بایستی نکات اساسی و پایه آن را در نر داتشه باشید. این را هم در نظر داشته باشید که استراتژی معاملاتی اسکالپینگ به هیچ عنوان برای افراد تازه‌وارد مناسب نمی‌باشد و ممکن است در صورت نداشتن اطلاعات کافی باعث از دست دادن دارایی‌های شما شود.

 1. معاملات اسکالپینگ در بازار ارزهای دیجیتال با انجام دادن معاملات کوچک و متعدد به وجود می‌آید؛ به دلیل اینکه در بازارهای معاملاتی هرچقدر که تحرکات قیمت کمتر باشید پیش‌بینی و حدس زدن آن‌ها نیز آسان‌تر است.
 2. یک اسکالپر( فردی که از روش اسکالپینگ استفاده می‌کند) این را می‌داند که عملکرد استراتژی معاملاتی اسکالپینگ برپایه‌ی سوده‌های کوچک و پی‌درپی است، یه عنوان مثال خرید و فروش یک توکن با سود تقریبی 0.009 درصد نسبت به خرید و فروش یک ارز با جهش قیمتی آسان‌تر است.
 3.  همچنین استفاده از این روش در بازار قابل پیش‌بینی و یا ثبات بسیار آسان همراه است. دلیل آن این است که تغییرات قیمت در ارز‌های دیجیتال بسیار آهسته و اندک می‌باشد و از این می‌توانید معاملات مداوم را با سودهای کم به ارمغان بیاورید.
 4. یکی از مزیت‌های معاملات اسکالپینگ این است که با توجه به معاملات کوچک هم سوود و رسیک سرمایه‌گذاری به اندازه‌ی یکدیگر پایین هستند.

انواع استراتژی های اسکالپینگ

انواع استراتژی های اسکالپینگ

چند روش استراتژی ارزهای دیجیتال که به وسیله‌ی روش اسکالپینگ، باعث سودآوری می‌شوند را نام خواهیم برد.

اسکالپ تریدینگ با استفاده از اندیکاتور استوکاستیک

این اندیکاتور استوکاستیک، مومنتوم حرکت قیمت را تعیین می‌کند. وضعیت مومنتوم همیشه قبل از خود قیمت تغییر می‌کند. برای درک این مسئله یک مثال بیان می‌کنیم؛ فرض داشته باشید که یک موشک به هوا پرتاب شده باشد. برای اینکه این موشک متوقف شود باید خاموش یا باید سرعت خود را کاهش دهد. اسکالپینگ با استفاده از اندیکاتور استوکاستیک حرکت‌ها را در روند بازار تشخیص می‌دهد. این اندیکاتور نسبت به محدوده زمانی اخیر، موقعیت فعلی قیمت را نشان می‌دهد. در کل هدف اصلی استوکاستیک برای مقایسه‌ی قیمت فعلی با قیمت‌های اخیر است که از این رو بتواند نقاط بازگشت نمودار را تعیین کند. بهتر است بدانید که حرکت‌های نزولی یا صعودی نیز از این روش شناسایی می‌شود. معمولاً اندیکاتور استوکاستیک از دو خط K و D تشکیل شده است که بین سطوح 0 تا 100 نوسان می‌کنند.

 1. خط K: با استفاده از این خط می‌توانید مقدار استوکاستیک هر دوره را مشخص کنید و همچنین به عنوان یک خط سریع در نمودار استوکاستیک نوسان دارد.
 2. خط D: این خط به شما درصد اندیکاتور کند را نشان می‌دهد و از این رو معامله‌گران به دلیل اینکه می‌دانند این خط نشان دهنده‌ی سیکنال‌های مهم است، آن را پیگیری می‌کنند.

تفاوت عمده این دو خط سریع و کند در میزان حساسیت آن‌ها است. خط K نسبت به خط D حساسیت بیشتری به تغییرات قیمت نشان می‌دهد و همین عمر سبب می‌شود که سیکنال‌های معاملاتی بیشتری تولید کند.

بیشتر بخوانید: بهترین اندیکاتور‌های تشخیص روند 

اسکالپ تریدینگ با استفاده از اندیکاتور پارابولیک

همه‌ی اندیکاتورها نتایج محاسبات ریاضی هستند که سعی دارند به وسیله‌ی این توابع، آینده قیمت توکن‌ها را پیش بینی کنند. یکی‌دیگر از اندیکاتورهای پرکاربرد بازارهای ارز دیجیتال، اندیکاتور پارابولیک می‌باشد. در نمودار به شکل نقطه‌چین در بالا و پایین نمودار قیمت قرار گرفته است. از این رو معامله‌گران با استفاده از این اندیکاتور، برای تشخیص روند صعودی یا نزولی بهره می‌گیرند. در ادامه برای آموزش scalping، سیگنال‌های خرید و فروش پارابولیک را توضیح خواهیم داد.

 1. SAR سیگنال خرید: زمانی که قیمت بالاتر از پارابولیک SAR بسته شود موقعیت خرید برای معامله‌گران فراهم می‌شود. در صورتی که محل پارابولیک SAR از بالای قیمت به پایین کندل تغییر مکان دهد، معامله‌گر توانایی دارد که موقعیت‌های فروش خود را ببندد.
 2. SAR سیگنال فروش: سیگنال فروش زمانی صادر می‌شود که قیمت در زیر پارابولیک SAR بسته شود. به این صورت است که از پایین قیمت به بالای قیمت مکان خود را تغییر خواهد داد.

پیج اینستاگرام محمد فاموریان

جمع بندی

اسکالپینگ چیست؟ سوالی بود که در این مقاله به آن پرداختیم که به عنوان یک استراتژی معاملاتی شناخته می‌شود. عملکرد آن به این صورت است که معامله‌گر به دنبال سودهای جزئی یا کم در طول روز می‌گردد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که این روش برای افراد مبتدی توصیه‌ نمی‌شود؛ به دلیل اینکه افرادی که قصد استفاده از این روش را داردن باید از مهارت ریاضی بالایی برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *