امروزه بسیاری از افراد حضور در بازار معاملات ارزهای دیجیتال و مشارکت در تریدهای کوتاه مدت روزانه را به عنوان درآمد دوم (شغل دوم) در نظر می‌گیرند. در حالیکه برخی از افراد این رویه را تنها منبع کسب درآمد خود قرار داده‌اند و از این طریق روزگار می‌گذرانند. افرادی که در گروه دوم قرار دارند، با انواع استراتژی‌ها و روش‌های معاملاتی و همچنین استفاده از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال آشنا هستند و به خوبی می‌دانند که در چه زمانی و باتوجه به کدام وضعیت جاری در بازار باید از کدام استراتژی استفاده کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.این افراد با قوانین ترید به خوبی آشنا هستند و می‌دانند که حتی ممکن است برای چند روز پوزیشن معاملاتی خود را باز بگذارند. در این مقاله با اندیکاتور اسکالپ و اندیکاتور برای اسکالپ آشنا خواهیم شد. همراه ما باشید.

اندیکاتور اسکالپ جیست

اندیکاتور اسکالپ (Scalping Indicator) در بازارهای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تشخیص ورود و خروج سریع در معاملات کوتاه مدت (اسکالپینگ) استفاده می‌شود. این اندیکاتورها به صورت گوناگونی توسط تجار و توسعه دهندگان سیستم معاملاتی طراحی و پیاده سازی شده‌اند. اندیکاتورهای اسکالپ ممکن است بر اساس متغیرهای مختلفی مانند نوسانات قیمت، حجم معاملات، میانگین حرکت قیمت و غیره محاسبه شوند. هدف اصلی این اندیکاتورها، شناسایی فرصت‌های کوتاه مدت برای ورود به معامله و انجام معاملات سریع با سود زیاد است. معمولاً اندیکاتورهای اسکالپ در نمودارهای زمانی کوتاه مدت مانند نمودارهای 1 دقیقه یا 5 دقیقه استفاده می‌شوند. آنها می‌توانند به صورت خودکار یا دستی توسط تجار معامله شوند و معمولاً نیاز به تنظیمات و پارامترهای خاصی دارند که بسته به استراتژی تجاری و سبک معامله‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهمترین نکته در استفاده از اندیکاتورهای اسکالپ، درک صحیح از عملکرد و روش کار آنها است. علاوه بر این، معامله‌گران باید با توجه به شرایط بازار و سبک معامله خود، از اندیکاتورهای مناسب و موثر برای اسکالپ استفاده کنند.معاملات اسکالپینگ یک نوع استراتژی ترید محسوب می‌شود که در آن معامله‌گر در طول روز به دنبال سود خیلی کم، در حد چند درصد می‌باشد. بیشترین هدف یک اسکالپر کسب سودهای کوچک در بازار ارز دیجیتال است و از این رو خیلی از استراتژی‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای اسکالپ استفاده کنید.

اندیکاتور اسکالپ

اسکالپر (Scalper) کیست؟

کسانی که قصد ساخت اندیکاتور اسکالپ را دارند در ابتدا باید با مفهوم اسکالپر آشنا شوند. به معامله‌گرانی که با استفاده از استراتژی اسکالپ تریدینگ معامله می‌کنند، اسکالپر گفته می‌شود. یک اسکالپر نه تنها باید از مهارت و دانش کافی برخوردار باشد، بلکه باید زمان کافی برای ارزیابی و بررسی تغییرات بازار ارزهای دیجیتال نیز داشته باشد. به همین خاطر، این شیوه معاملاتی برای همه مناسب نیست وتنها به کسانی توصیه می‌شود که:

  • علاقه‌مند به هیجان هستند.
  • توانایی تصمیم گیری سریع را در لحظات حساس دارند.
  • می‌توانند زمان زیادی را پشت مانیتور برای بررسی نمودارها بگذرانند.

همچنین توجه به این نکته بسیار مهم است که تریدرها برای کسب مهارت کافی در معامله‌گری به روش اسکالپینگ، نیازمند زمان هستند. بنابراین بهتر است افراد مبتدی در ابتدا از Scalping تنها برای افزایش سرمایه‌های خرد استفاده کنند.همینطور شما میتوانید از پرایس اکشن اسمارت مانی در اسکالپ استفاده کنید.پرایس اکشن یکی از بهترین روش‌هایی می‌باشد که افراد با استفاده از آن می‌توانند درآمد خود را افزایش دهند. استفاده از روش‌های پرایس اکشن نیاز به داشتن دانشی اجمالی از بازارهای مالی ندارد و با داشتن دانشی جزئی می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید

بیشتر بخوانید: بهترین توکن های NFT

آیا استراتژی معاملاتی اندیکاتور اسکالپ سود آور است؟

اندیکاتور اسکالپ چیست؟

اسکالپ تریدینگ یک استراتژی تجاری بسیار سود آور است که موفقیت در آن، به میزان مهارت تریدر بستگی دارد. معامله‌گری که تصمیم به استفاده از استراتژی اسکالپ در معاملات خود می‌گیرد، باید در مورد فاکتورهای موثر بازار ارزهای دیجیتال آگاهی کامل داشته و از تجربه کافی در تحلیل اخبار و آمارهای گذشته برخوردار باشد.از طرف دیگر، اسکالپرها باید توانایی پذیرش زیان در معاملات را هم داشته و برای خروج خود از بازار، یک برنامه مشخص داشته باشند. متاسفانه برخی افراد، زمانی که معامله وارد محدوده زیان‌دهی می‌شود، تحت تاثیر احساسات قرار گرفته و نمی‌توانند خود را برای خروج از بازار متقاعد کنند. همین امر باعث می‌شود که تریدر متحمل ضررهای مالی سنگینی شود.

بهترین اندیکاتور ها برای استراتژی معاملاتی اسکالپینگ  Scalping

اسکالپرها(تریدر هایی که از روش اسکالپینگ برای ترید استفاده می کنند) به دنبال کسب سود از حرکات کوچک بازار هستند و برای این کار از تمام لحظات  روز استفاده می کنند. در این استراتژی هدف تریدرها بدست آوردن سود هایی کوچک و جزئی خواهد بود. سالهای طولانی اسکالپرها از تریدر های روزانه که سرعت بالایی داشتند برای یافتن سیگنال‌های خرید و فروش، خواندن عدم تعادل عرضه و تقاضا به دور از بهترین پیشنهاد ها و پیشنهاد ملی (NBBO)، به صفحه پیشنهاد یا درخواست سطح ۲  که قیمت پیشنهادی بود متکی بودند. آنها وقتی تقاضا در سمت پیشنهاد قرار می گرفت یا وقتی عرضه در سمت درخواست تنظیم می شد، می فروختند. دقایقی بعد به محض اینکه شرایط متعادل به دامنه باز می گشت، سود یا زیان را توقیف می کردند.

امروزه به سه دلیل، این روش در بازارهای الکترونیکی ما با اطمینان کمتری کار می کند. دلیل اول، کتاب سفارش (لیستی الکترونیکی از سفارشات خرید و فروش) بود که پس از قطع برق در سال ۲۰۱۰ به طور دائمی تخلیه شد، زیرا دستوراتی برای پاک کردن این لیست در آن روز داده شده بود و مدیران را مجبور کرد این لیست ها را پاک کرده یا به طور کلی از بازار خارج کند.

دلیل دوم، معاملات با فرکانس بالا (HFT) اکنون بر معاملات روزانه غالب است، داده هایی با نوسانات شدید ایجاد می کند که تفسیر عمق بازار را تضعیف می کند. سرانجام، اکثر ترید ها در حال حاضر به دور از مبادلات darkpool (یک میز مالی خصوصی یا مبادله ای برای تجارت اوراق بهادار) انجام می شود که در زمان واقعی گزارش نمی دهند.

بیشتر بخوانید: پلتفرم اوپن سی چیست

استراتژی میانگین متحرک اندیکاتور اسکالپ

قسمت مشخص شده درتصویر با عنوان  ۵-۸-۱۳، یک ترکیب متحرک ساده (SMA) برای شناسایی روندهای قوی قابل خرید یا فروش کوتاه در نوسانات پیشخوان است و همچنین اخطار تغییرات قریب الوقوع روند که اجتناب ناپذیر هستندرا در نمودار دو دقیقه ای نشان می دهد. این تنها یک روز معمولی در بازار است. تسلط بر این استراتژی معاملاتی اسکالپ بسیار آسان است. نوار ۵-۸-۱۳ در طی روندهای قوی که قیمت ها را بر روی SMA 5- یا ۸ میله ای نگه می دارد، تراز می شود و به سمت بالا یا پایین می رود.

نفوذ به سیگنال ۱۳ بار ،SMA مقدار کم شدن حرکت را به صورت دامنه ای یا معکوس نشان می دهد. این نوار در طول این نوسانات محدوده صاف می شود و قیمت ممکن است به طور مکرر از روی نوار عبور کند. اسکالپر سپس برای آرایش مجدد، با نوار هایی که بالاتر یا پایین تر می شوند و گسترش می یابند، فضای بیشتری را بین هر خط نشان می دهد. این الگوی کوچک، سیگنال کوتاه خرید یا فروش را تحریک می کند.

استراتژی خروج قدرت یا ضعف نسبی

 مزایای اندیکاتور اسکالپ

اسکالپر چطور می داند چه موقع سود می کند یا ضرر را کاهش می دهد؟ ۵-۳-۳ Stochastics و ۱۳ بار، انحراف استاندارد ۳ (SD) بولینگر باند مورد استفاده در ترکیب، در نمودارهای دو دقیقه ای که همراه با سیگنال های نوار استفاده می شود، در بازارهای فعال تجاری مانند صندوق های اندیکاتور، اجزای Dow و سایر موضوعات گسترده مانند Apple Inc به خوبی کار می کند.بهترین معاملات روبان زمانی تنظیم می شوند که تصادفات از سطح فروش بیش از حد یا از سطح خرید بیش از حد بالاتر رود.به همین ترتیب، هنگامی که نشانگر عبور می کند و پس از یک فشار سودآور در برابر موقعیت شما غلت می زند، خروج فوری لازم است.

با تماشای تعامل باند با قیمت می توانید زمان خروج را دقیق تر کنید. سود را در نفوذ باند قرار دهید زیرا آنها پیش بینی می کنند که روند کند یا معکوس شود.استراتژی های اسکالپینگ از پس هر نوع بازنگری بر نمی آیند. همچنین، اگر محرک قیمت نتواند به باند برسد اما تصادفات روی آن گردش داشته باشند، به شما می گوید که از آن خارج شوید. هنگامی که با گردش کار و تعامل بین عناصر فنی احساس راحتی کنید و انحراف استاندارد را بالاتر از ۴SD یا پایین تر به ۲SD تنظیم کنید تا بتوانید تغییرات روزانه نوسان را در نظر بگیرید. بهتر از این، باندهای اضافی را روی نمودار فعلی خود قرار دهید تا سیگنال های متنوعی دریافت کنید.

نمودار چندگانه اسکالپینگ

سرانجام یک نمودار ۱۵ دقیقه ای بدون هیچ اندیکاتوری برای پیگیری شرایط پس زمینه که ممکن است بر عملکرد روزانه شما تأثیر بگذارد، ترسیم کنید. سه خط اضافه کنید: یکی برای چاپ ابتدایی و دو خط برای بالا و پایین دامنه معاملات که در ۴۵ تا ۹۰ دقیقه اول جلسه تنظیم شده است. مراقب اقدامات قیمت در این سطح باشید زیرا آنها همچنین سیگنال های خرید و فروش دو دقیقه ای در مقیاس بزرگتر را تنظیم می کنند. در واقع، خواهید فهمید که بیشترین سود شما در طول روز معاملات وقتی حاصل می شود که اسکالپر با سطح پشتیبانی و مقاومت در نمودارهای ۱۵ دقیقه ای، ۶۰ دقیقه ای یا روزانه همسو شود.

اسکالپرها دیگر نمی توانند به تجزیه و تحلیل عمق بازار در زمان واقعی اعتماد کنند تا سیگنال های خرید و فروش مورد نیاز خود را برای ثبت سودهای چندگانه کوچک در یک روز معاملاتی معمول دریافت کنند. خوشبختانه، آنها می توانند با محیط الکترونیکی مدرن سازگار شوند و از اندیکاتور های فنی بررسی شده در بالا استفاده کنند که به صورت سفارشی در بازه های زمانی بسیار کمی تنظیم می شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه قیمت گذاری NFT

پیج اینستاگرام محمد فاموریانسخن پایانی

در این مقاله به معرفی اندیکاتور اسکالپ و استراتژی معاملاتی اسکالپ یا همان نوسان گیری پرداختیم. اسکالپینگ به عنوان یکی از استراتژی‌های بسیار موثر در بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. با این حال بهتر است معامله‌گرانی به سراغ این روش بروند، که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشند.  اسکالپ تریدینگ یا Scalp Trading رو میشه سریع ترین روش معاملات محسوب کرد که هدف اون کسب سود در بازه زمانی چند دقیقه ای هست. به عبارت دیگه، در استراتژی اسکالپینگ معامله گر با خرید و فروش مختلف ارز دیجیتال در مدت زمان کم از نوسانات قیمتی جزئی بازار نیز استفاده کرده و سود به دست میاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *