بازار ارزهای دیجیتال یکی از پر نوسان‌ترین بازارهای مالی حال حاضر است. روزانه میلیاردها تراکنش در این بازار صورت می‌گیرد که نشان دهنده پویا و بزرگ بودن آن است. افرادی که قصد دارند به جایی در این بازار برسند و بتوانند درآمد زیادی کسب کنند باید به خوبی بتوانند از فرصت‌هایی که در این بازار به وجود می‌آید، بهره ببرند. حال شاید برای شما پیش آید که چگونه می‌توان به این فرصت‌ها دست یافت. نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان در این بازار به درآمد بالایی رسید. تنها چیزی که شما باید به خوبی به آن واقف باشید نحوه نوسان گیری است. ما در این مقاله شما را با نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال بیشتر آشنا خواهیم کرد تا بتوانید تغییرات قیمتی را متوجه شوید.

نوسان در بازار ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟

نوسان در بازار ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟

نوسان در بازارهای مالی به میزان تغییرات قیمتی دارایی‌ها در یک بازه زمانی خاص اشاره دارد. در واقع، نوسان نشان‌دهندهٔ حرکت قیمتی دارایی‌ها به صورت صعودی یا نزولی است. برای مثال، اگر قیمت یک سهام در یک روز از 100 دلار به 110 دلار برسد، این یعنی که نوسان روزانهٔ آن سهام 10 درصد بوده است. نوسانات بازارهای مالی می‌تواندبنا برا دلایل مختلفی همچون شرایط اقتصادی، تحولات سیاسی، عوامل فنی و حتی تأثیر اخبار باشد. برای سرمایه‌گذاران و تریدرها، نوسان در بازارهای مالی فرصتی عالی برای کسب درآمد است. به عنوان مثال، اگر ارزش دارایی دیجیتالی به طورغیرمنتظره‌ای بالا برود، افرادی که پیش از این افزایش قیمتی از آن داشته باشند به راحتی می‎توانند کسب درآمد کنند. به همین ترتیب، اگر قیمت دارایی به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یابد، تریدرها یا هولدرها ممکن است ضرر کنند.

نوسان در بازارهای مالی می‌تواند بر اساس میزان تغییرات قیمتی دارایی‌ها در بازه‌های زمانی مختلف اندازه‌گیری شود. مثلاً، می‌توانیم نوسان روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه یا حتی در بازه‌های زمانی بلندتر را محاسبه کنیم. شما می‌توانید با مطالعه مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال، نوسان گیری را یاد بگیرید. همچنین، نوسانات بازارهای مالی می‌تواند از طریق انواع شاخص‌ها و معیارهایی مانند شاخص سهام، شاخص بورس، شاخص نفت، و… اندازه‌گیری شود. نوسانات بازارهای مالی برای مدیریت ریسک سرمایه‌گذاران و تجار اهمیت زیادی دارد؛ چرا که به آ«‌ها زمان خرید و فروش را نشان می‌دهد.

بنابراین، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های مالی برای پیش‌بینی نوسانات بازار از مدل‌های ریاضی و روش‌های آماری مختلف استفاده می‌کنند. همچنین، بسیاری از سرمایه‌گذاران از ابزارهایی مانند آنالیز تکنیکال و آنالیز بنیادی برای بررسی و پیش‌بینی نوسانات بازار استفاده می‌کنند.

چرا نوسانات بازار ارز دیجیتال زیاد است؟

چرا نوسانات بازار ارز دیجیتال زیاد است؟

نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال، به ویژه بیتکوین که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال است، به دلیل عوامل مختلفی است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • عرضه و تقاضا: ارز دیجیتال بیت کونی تحت تاثیر عرضه و تقاضا قرار دارد؛ چرا که در صورت عرضه کم و تقاضای زیاد قیمت افزایش پیدا می‌کند و زمانی که عرضه افزایش یابد و تقاضا کم باشد قیمت کاهش پیدا می‌کند تا زمانی که تعادل بین عرضه و تقاضا به وجود آید. با مطالعه پرایس اکشن عرضه و تقاضا با مفهوم این روش تحلیل تکنیکال بیشتر آشنا شوید.
  • قوانین و تصمیمات کشورهای بزرگ: قیمت بیت کوین به تصمیمات دولتی و سیاست‌های دولت‌ها بستگی دارد و سایر ارزهای دیجیتال نیز از بیت کوین پیروی می‌کنند.  به عنوان مثال اعلام قطعنامه‌های تحریمی توسط برخی کشورها می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیتکوین شود.
  • وضعیت بازار: بازارهای جهانی نیز از دیگر عواملی است که باعث نوسان بازار ارز دیجیتال است و قیمت بیت کوین را تغییر می‌دهند. به عنوان مثال اگر سرمایه‌گذاران در وضعیت خوبی نباشند بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و موجب کاهش قیمت ارزهای دیجیتال می‌شوند.
  • فناوری: نوسانات بازار به پیشرفت تکنولوژی و ورود ارزهای دیجیتال به بازار نیز بستگی دارد.
  • اتفاقات و رویدادهای جهانی: به عنوان مثال کاهش پاداش استخراج بیت کوین نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث ایجاد نوسانات در بازار می‌شود.
  • روند بازار: اگر روند قیمتی بیت کوین صعودی باشد بازار نیز از این روند پیروی می‌کند و شاهد افزایش قیمت و نوسانات زیادی در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود.
  • نوسانات پایدار بازار: نوسانات بازار همیشه تکراری هستند و همان روال قبلی خود را از سر می‌گیرند؛ اما رنج قیمتی متفاوتی نسبت به دوره‌های قبلی دارند.

عوامل موثر بر نوسانات ارز دیجیتال زیاد است و هر کدام بر اساس موارد زیادی ممکن است رخ دهد. به طور کلی موارد زیادی باعث نوسان بازارهای مالی به خصوص ارزهای دیجیتال می‌شود. تریدرها باید این نوسانات را شناسایی و پیدا کنند تا بتوانند به راحتی کسب درآمد کنند. بازار ارزهای دیجیتال بازی پویا و متغیر است که تحت موارد مختلفی روند و قیمت دارایی‌های آن افزایش و کاهش می‌یابد. مواردی که فوق به آن‌ها اشاره کردیم دلیل نوسانات ارز دیجیتال است.

چه زمانی نوسانات بازار ارز دیجیتال کاهش می یابد؟

چه زمانی نوسانات بازار ارز دیجیتال کاهش می یابد؟

نوسانات قیمتی بازار ارزهای دیجیتال بنا به دلیل مختلفی اتفاق می‌افتد. دلایلی همچون عدم پشتوانه و قیمت‌گذاری نامنظم، همواره برای سرمایه‌گذاران یک مشکل بزرگ بوده است. در حالی که برخی عوامل موثر بر نوسانات ارز دیجیتال شامل تغییرات در نرخ ارز، تغییرات در سیاست‌های حاکمیتی و غیره هستند؛ اما هیچ کدام از این عوامل نمی‌تواند به تنهایی باعث ایجاد نوسان در بازار شود؛ چرا که بازار ارزهای دیجیتال بازاری بی اساس نیست. با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال هنوز در مرحله اولیه خود قرار دارد، پیش‌بینی زمان کاهش نوسانات دارایی‌های این بازار بسیار مشکل است. با این حال، با گذشت زمان و رشد بیشتر این بازار، ممکن است نوسانات کاهش یابد.

باید توجه داشت که با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال به دلیل عدم پشتوانه و عدم نظارت دولتی، ممکن است در برابر تغییرات سیاسی، اقتصادی و حتی فناوری آسیب پذیر باشد. به همین دلیل، تریدرها باید در زمان سرمایه‌گذاری دقت زیادی کنند و روش‌های مختلفی را برای کسب درآمد در این بازار به کار بگیرند. اگر به دنبال کسب درآمد بدون دغدغه و آسان هستید، حتماً دوره اسمارت مانی محمد فاموریان را مشاهده کنید.

پیج اینستاگرام محمد فاموریانجمع بندی

بازار ارزهای دیجیتال متغیر است و موارد زیادی باعث تغییر قیمت دارایی‌های آن می‌شود. به عنوان مثال بیت کوین یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال آن است که اکثر دارایی‌های دیجیتال از آن پیروی می‌کنند و تغییر قیمت می‌دهند. بیشتر تریدرها بیت کوین را به عنوان ارز دیجیتال نوسان گیر در نظر می‌گیرند و تشخیص می‌دهند که چه زمانی باید به بازار وارد و چه زمانی از آن خارج شوند. هر تریدر باید به خوبی بتواند بازار را نوسان گیری کند و با مفاهیم تحلیل تکنیکال به خوبی آشنا باشد. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را مفهوم نوسان گیری و عوامل موثر بر نوسانات ارز دیجیتال آشنا کنیم تا متوجه نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بهتر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس