بازی Crypto Royale چیست؟ سوالی که امروزه توجه بسیاری از گیمرها و علاقه‌مندان به کسب درآمد از متاورس را به خود جلب کرده است. بازی کریپتو رویال در واقع یک بازی تحت وب همانند بازی اکسی اینفینیتی است، با این تفاوت که این بازی رایگان است. توکن انحصاری بازی کریپتو رویال Roy نام دارد که به عنوان پاداش پس از کسب پیروزی در نبردها به بازیکنان داده می‌شود. نکته جالبی که در بازی Crypto Royale وجود دارد، عدم نیاز به دانلود، نصب یا ثبت نام بازی است؛ همچنین بازیکنان نیازی به پرداخت برای شروع بازی ندارند.

این موارد موجب شده که بسیاری از افراد به این بازی جذاب علاقه‌مند شوند و سوالی برایشان پیش آید که در واقع بازی Crypto Royale چیست؟ و دلیل معروفیت آن چیست؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی بازی کریپتو رویال بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

گیم پلی بازی Crypto Royale

بازی Crypto Royale چیست؟

گیم پلی این بازی بسیاری ساده است و سازندگان آن از بازی سنگ-کاغذ-قیچی الگو گرفته‌اند. در ابتدای بازی به هر بازیکن سه کره تعلق می‌گیرد. این کره‌ها با نام‌های Magenta(ارغوانی)، Cyan(فیروزه‌ای) و Yellow(زرد) به همراه 100 HP(سلامت) به بازیکنان داده می‌شود.

قوانین بازی Crypto Royale

قوانین برخورد

قانون برخود در این بازی بدین گونه است که هر کره قدرت بیشتری نسبت به دیگر کره‌ها دارد(همانند بازی سنگ-کاغذ-قیچی). در واقع کره فیروزه‌ای از کره ارغوانی می‌برد، کره ارغوانی کره زرد را شکست می‌دهد و در نهایت کره زرد کره فیروزه‌ای را می‌برد. این قوانین دقیقاً قوانین بازی سنگ-کاغذ-قیچی است. همچنین بهتر است بدانید که زمانی که این کره‌ها به یکدیگر برخورد می‌کنند و وارد نبرد می‌شوند، رنگ پیروزی 50% از سلامت کره بازنده را دریافت خواهند کرد.

جعبه‌های رنگی

در بازی کریپتو رویال، جعبه‌هایی وجود دارد که هر کدام بر اساس کارایی با یکدیگر فرق می‌کنند. جعبه‌های رنگی به سلامت شما اضافه می‌کند و  در واقع جون شما را بیشتر می‌کند. زمانی که از جعبه‌ای استفاده می‌کنید، رنگ کره شما به رنگ جعبه‌ی مورد نظر در می‌آید. در نظر داشته باشید که با انتخاب جعبه‌های براق، مقدار کمی توکن Roy نیز به شما داده می‌شود.

حرکت

بهتر است بدانید که بازی Crypto Royale تحت وب است و کاربران می‌توانند هم با کامپیوتر و هم با گوشی بازی کنند.  در نسخه دسکتاپ از نشانگر ماوس برای تعیین جهت حرکت کره‌ها استفاده می‌شود و با کلیک کردن، سرعت حرکت کره‌ها افزایش داده می‌شود. البته بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای برای راحت‌تر کردن بازی از کلید TAB کیبورد، جهت افزایش سرعت کره استفاده می‌کنند.

حال بازی کریپتو رویال در گوشی کمی متفاوت‌تر است. بدین شکل که با لمس اول، مسیر حرکت کره مشخص می‌شود و با لمس دوم، سرعت کره شما افزایش پیدا می‌کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که یک افزایش سرعت، 25 درصد از HP(سلامت) شما را استفاده می‌کند.

چنانچه HP شما زیر 25 باشد، امکان افزایش سرعت گرفتن کره از دست می‌رود و این موضوع شما را به یک هدف آسان تبدیل می‌کند. بنابراین خوردن جعبه در این بازی اهمیت زیادی دارد.

توکن بازی Crypto Royale چیست؟

همانطور که در قسمت بازی Crypto Royale چیست گفته شد، توکن این بازی ROY نام دارد. ROY یک توکن انحصاری از نوع HRC-20 است که در بستر شبکه Harmony قرار دارد. تا کنون فقط 400 میلیون توکن ROY به بازار عرضه شده است که بنا بر وایت پیپر این بازی، تعداد 230 میلیون واحد از توکن ROY در آینده سوزانده خواهد شد. بازیکنان پس از پیروزی در هر نبرد، مقداری توکن ROY به عنوان پاداش دریافت می‌کنند که در کیف پول داخلی بازی Crypto Royale ذخیره می‌شود.

در صورتی که بازیکنان نیاز به برداشت و استفاده از توکن‌ها را داشته باشند، می‌توانند دارایی خود را از کیف پول داخلی بازی، به کیف پول متامسک خود انتقال دهند. جهت راهنمایی استفاده از کیف پول متامسک، این مقاله را مطالعه کنید. در حال حاظر ارزش قیمتی توکن روی(ROY) 0.05573 دلار معادل 4.714 تومان می‌باشد. اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی توکن بازی کریپتو رویال را دارید، پیشنهاد می‌کنم دوره آموزشی ارز دیجیتال را پیش از هر گونه سرمایه‌گذاری مشاهده کنید.

جهت اطلاعات بیشتر از قیمت و آینده توکن ROY، نمودار قیمتی آن را بررسی کنید:

نحوه خرید توکن ROY

هنوز بسیاری از صرافی‌های معتبر، توکن بازی crypto royale را در لیست خود قرار نداده‌اند؛ اما در حال حاظر کاربران می‌توانند توکن ROY را در صرافی غیرمتمرکز Viperswap که این صرافی هم در بستر شبکه هارمونی فعالیت می‌کند، خرید و فروش کنند.

توکن های NFT در بازی Crypto Royale

سازندگان این بازی در بروزرسانی‌های اخیر، پوسته‌هایی در قالب NFT به این بازی اضافه کرده‌اند. در واقع این پوسته‌ها به عنوان پوسته‌های داخلی کره‌ها ساخته شدند و دریافت آن‌ها کاملاً تصادفی است. معمولاً این پوسته‌ها پس از هر پیروزی در نبرد، به طور تصادفی به بازیکنان داده می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با توکن‌های NFT مقاله تعریف NFT را مطالعه کنید. در بازی crypto royale، پنج نوع پوسته مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را به ترتیب ارزش مشاهده کنید:

  • Legendary(افسانه‌ای)
  • Epic(حماسی)
  • Rare(کمیاب)
  • Uncommon(غیر عادی)
  • Common(عادی)

همانطور که مشاهده می‌کنید، هر کدام از این پوسته‌ها ارزشمندتر از دیگری است و در نهایت شانس دریافت پوسته‌هایی که با ارزشمندتر هستند، کم‌تر است. در نظر داشته باشید که بازیکنان می‌توانند این پوسته‌ها را مستقیماً از فروشگاه نیز خریداری کنند. دارندگان این پوسته‌های می‌توانند با استیک آن‌ها پاداشی نیز دریافت کنند و این موضوع یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از بازی crypto royale به شمار می‌رود. همچنین بازیکنان می‌توانند پوسته‌های به دست آمده را در بازار داخلی بازی crypto royale به فروش بگذارند. حال که با بازی Crypto Royale به طور کامل آشنا شدید و از اهمیت توکن‌های NFT باخبر شدید، آموزش NFT رایگان را از دست ندهید.

آموزش بازی Crypto Royale

آموزش بازی Crypto Royale

تا به اینجای کار به سوال بازی Crypto Royale چیست، به طور کامل پاسخ دادیم؛ حال نوبت و نحوه بازی crypto royale می‌رسد. همانطور که گفته شد، بازی کریپتو رویال فقط روی مرورگر قابل اجرا است. بنابراین برای شروع بازی ابتدا به آدرس cryptoroyale.one بروید. در صفحه اول بازی چهار حالت برای شروع بازی وجود دارد:

Traning

در این حال بازیکنان می‌توانند به صورت رایگان با ربات‌ها بازی کنند و مقدار کمی پاداش دریافت کنند.

Ranked

این بخش همانند بخش قبلی رایگان است اما پاداش بهتری دارد، زیرا شما می‌توانید با بازیکنان دیگر وارد نبرد شوید.

Low Stakes

این حالت برخلاف دوحالت قبل، رایگان نیست و بازیکنان برای شروع بازی باید یک توکن ROY بپردازند. پاداش‌هایی که در این بخش دریافت می‌کنید بسیار ارزشمند‌تر هستند.

High Stakes

و در بخش آخر کاربران برای شروع بازی باید ابتدا 10 توکن ROY پرداخت کنند. پاداش‌های این حالت از تمام حالت‌های دیگر بازی crypto royale بیشتر است.

در بازی کریپتو رویال، تورنمنت‌هایی در نظر گرفته شده است که بازیکنان می‌توانند از دوشنبه تا شنبه هر هفته در آن‌ها شرکت کنند و کسب درآمد کنند. این تورنمنت‌ها در ساعات 2 صبح، 8 صبح، 2 شب و 8 شب به وقت گرینویچ باز می‌شوند. البته در روز یکشنبه ساعت 3 بعد از ظهر هم یک تورنمنت جداگانه در نظر گرفته شده است که پاداش آن به مراتب بیشتر است.

پیج اینستاگرام محمد فاموریان

سخن آخر

بدون شک آینده صنعت بازی سازی به بازی‌های Play to Earn وابسته است. در مقالات بهترین راه های کسب درآمد از متاورس از اهمیت متاورس سخن گفتیم و حال می‌دانید که دلیل این همه محبوبیت از سوی کاربران چیست. موضوعی که بازی crypto royale را از دیگر بازی‌های متاورس جدا می‌کند، امکان بازی بدون ثبت نام و پرداخت وجه است. بازیکنان بدون هیچ محدودیتی قادر به بازی و کسب درآمد هستند. در ای نوشتار سعی کردیم پاسخ به سوال بازی Crypto Royale چیست را به طور واضح و کامل بیان کنیم. چنانچه شما هم یکی از علاقه مندان به دنیای متاورس و کسب درآمد از آن هستید، حتماً صفحه آموزش ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

2 دیدگاه برای “بازی Crypto Royale چیست؟ | آموزش کامل بازی کریپتو رویال

  1. نیما گفته:

    سلام خسته نباشید در طرف چپ که به ما باکس هایی میدهد و میتوان با انها چرخ دنده گرفت در انججا دو دایره اضافه شده اند که اعداد داخل انها افزایش مییابد و برای چرخ دنده نمیشه استفاده کرد انها را چکار کنم ؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هفت =